پنج شنبه, ۷ بهمن , ۱۴۰۰
9:17:20 - یکشنبه 6 مه 2018
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آب زاینده رود حتی به باغات هم نمی‌رسد
آب زاینده رود حتی به باغات هم نمی‌رسد
مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه برای نخستین بار در تاریخ است که آب زاینده رود به باغات تعلق نمی گیرد، گفت: با این شرایط برای سال آتی نیز در صورت نرمال بودن بارش ها سد افزایش ذخیره نخواهد داشت و ورودی و خروجی سد برابر خواهد بود. شعار سال: مسعود میرمحمدصادقی […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با بیان اینکه برای نخستین بار در تاریخ است که آب زاینده رود به باغات تعلق نمی گیرد، گفت: با این شرایط برای سال آتی نیز در صورت نرمال بودن بارش ها سد افزایش ذخیره نخواهد داشت و ورودی و خروجی سد برابر خواهد بود.

شعار سال: مسعود میرمحمدصادقی در جلسه انسجام بخشی مدیران بخش صنعت آب و برق استان اصفهان، اظهار کرد: میزان بارش ها به طور متوسط در حوضه فلات مرکزی گاوخونی و زاینده رود در مناطق چهارمحال و بختیاری و اصفهان حدود ۴۰ تا ۸۰ درصد کاهش داشته است.

وی افزود : چلگرد در سال آبی جاری حدود ۶۰۰ میلیمتر بارندگی داشته است که ۱۰۰ میلیمتر آن مربوط به بارش های اخیر است و با این مقدار ۵۲ درصد نسبت به میانگین بلندمدت کاهش نشان می دهد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به وضعیت نامطلوب بارش ها، تصریح کرد: علاوه بر کاهش بارش افزایش میانگین دما را نیز از ابتدای زمستان داشته ایم و این موجب تغییر بارش ها از برف به باران بوده که از نشانه های تغییر اقلیم است.

وی حجم ورودی به سد زاینده رود اصفهان را تا هشتم اردیبهشت ماه ۲۴۱ میلیون متر مکعب اعلام کرد و افزود : این رقم در سال گذشته ۶۸۲ و در درازمدت ۷۸۳ میلیون متر مکعب بوده است.

میر محمد صادقی حجم خروجی آب از سد زاینده رود را تا هشتم اردیبهشت ماه ۲۶۰ میلیون متر مکعب اعلام کرد که این رقم در سال گذشته ۵۰۴ و در بلندمدت ۵۹۷ میلیون متر مکعب بوده است.

خبر جدید  ضرب الاجل کشاورزان برای پایان برداشت غیرمجاز از زاینده رود/امیدی نداریم

وی ادامه داد : پیش بینی ها برای ورودی نهایی سد در سال جاری ۳۸۰ میلیون متر مکعب است، این رقم در سال گذشته ۱۲۰۰ میلیون متر مکعب بوده که حجمی کمتر از ۲۵درصد سال گذشته را نشان می دهد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان با تاکید بر اینکه مطابق این آمارها امکان توزیع آب برای شرق و غرب استان اصفهان در بهار و تابستان وجود ندارد و برای نخستین بار در تاریخ است که آب زاینده رود به باغات تعلق نمی گیرد، گفت: با این حال تمهیداتی برای به حداقل رساندن خسارت باغات و زنده نگه داشتن درختان اندیشیده شده و با این شرایط برای سال آتی نیز در صورت نرمال بودن بارش ها سد افزایش ذخیره نخواهد داشت و ورودی و خروجی سد برابر خواهد بود.

وی افزود: متاسفانه مناطق دیگر استان مانند سد حنا، سد باغکل، سد خمیران و سدهای دیگر نیز شرایط مشابه دارند و خالی از آب هستند.

سایت شعار سال، با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا، تاریخ انتشار ۱۵ اردیبهشت ۹۷ ، کد مطلب: ۹۷۰۲۱۵۰۷۶۰۴، www.isna.ir

0/5 (0 نقد و بررسی)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

بانک پاسارگاد